Szczecińskie lasy zbroją się w kamery. Urządzenia od 6 kwietnia wycelowane będą w złodziei drewna, osoby zaśmiecające lasy oraz niesfornych kierowców.

Kamery reagują na ruch, a dzięki podczerwieni widzą w nocy. Tak leśnicy chcą walczyć ze złodziejami drewna, wandalami niszczącymi leśne parkingi i osobami podrzucającymi do lasu śmieci. Koszty usuwania dzikich wysypisk niestety spadają na społeczeństwo. Kradzież drewna z kolei jest jednym z największych problemów leśników. Na terenie lasów miejskich co roku dochodzi do kilkudziesięciu takich zdarzeń. Teraz będzie bezpieczniej.

Przy wjeździe do szczecińskich lasów pojawi się 20 tablic informujących o monitoringu. Dobiegają także końca prace związane z zamontowaniem kamer na szczecińskich polanach wypoczynkowych. Wkrótce stanie tam sześć masztów, na których pojawią się kamery. Oprócz monitoringu zamontowanych zostanie 60 szlabanów, które będą ograniczać możliwość wjazdu quadów i samochodów do lasu. W zależności od rodzaju wykroczenia sprawcy muszą liczyć się z karą w postaci mandatu karnego do wysokości 500 złotych.

źródło: szczecin.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj