Jeszcze w marcu rozpoczną się prace budowlane związane z wykonaniem sieci sanitarnej w rejonie ulic Azot i Szelonka w Jaworznie.

Jest to kolejna inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, mająca uporządkować gospodarkę wodno-ściekową miasta oraz ułatwić dostęp do kanalizacji mieszkańcom. W ramach rozstrzygniętego przetargu przewidziano powstanie kanalizacji sanitarnej, która swym zakresem obejmować będzie posesje prywatne oraz budynek Przedszkola Miejskiego nr 15. Na samej ulicy Szelonka, na której nie było dotychczas odpowiedniej infrastruktury, skanalizowanych zostanie ponad 40 budynków jednorodzinnych. Przyłącza zostaną także doprowadzone do posesji, na których dopiero w przyszłości planowana jest budowa domów mieszkalnych.

– Dzięki tej inwestycji rozwiązany zostanie także problem niedrożności sieci, który powodował wcześniej awarie w rejonie ulicy Azot – wyjaśnia Sławomir Grucel z MPWiK. Budowa sieci sanitarnej o długości 1300 metrów zaplanowana została na 4 miesiące, tj. do lipca 2010. Wykonawcą inwestycji wartej ponad pół miliona złotych jest „Zakład Usługowy Instalacji Sanitarnych Wod.-Kan, C.O., Gaz” z Jaworzna.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj