– Jesteśmy na finiszu, wiele rzeczy zmierza ku końcowi, ale pozostaje jeszcze najtrudniejsze i kluczowe zadanie do wykonania, czyli montaż i rozruch systemu uzdatniania wody – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze Robert Jagiełowicz. – To ma być obiekt na lata, trzeba go więc dobrze zrobić. Dodam, że w tej chwili montowane są zjeżdżalnie. Trwają też nasadzenia zieleni. Jednak nie wszystkie krzewy i drzewa można posadzić o tej porze roku. Część posadzimy w momencie, gdy zmienią się warunki atmosferyczne.
Prace rewitalizacyjne na kąpielisku ruszyły w lipcu 2022 roku. Wykonawcą inwestycji jest Exalo Drilling S.A. Oddział “Diament” w Zielonej Górze.
Otwarcie najwcześniej w sierpniu
– Początkowo planowaliśmy oddanie inwestycji w pierwszej połowie lipca – informuje dyrektor Jagiełowicz. – Dziś już wiemy, że nie zdążymy. Walczymy, by był to sierpień. Na pewno zadanie zostanie zakończone w tym roku, ale czy uda się nam popływać w basenie w te wakacje, o tym zdecydują najbliższe dni.
Nie wiadomo też, ile będą kosztowały bilety, ale prezydent Janusz Kubicki zapewnia, że mieszkańcy miasta nie będą narzekać na opłaty.
– Z obiektu będą korzystać mieszkańcy regionu znacznie dłużej niż tylko w okresie letnich wakacji – mówi dyrektor MOSiR-u. – Będzie to miejsce rekreacji weekendowych i popołudniowych. Całe rodziny będą mogły tu spędzić czas w atrakcyjnych warunkach, korzystając z placów zabaw, parku linowego, kortu do padła (gra dla każdego, coraz bardziej popularna w Polsce), boisk do plażowej piłki nożnej czy siatkówki, leżaków, gastronomii, szatni, toalet. Będzie to miejsce, gdzie odbywać się będą mogły imprezy i różne akcje. Poza tym, w planach jest powstanie tutaj lodowiska.
Inwestycja za 90 mln zł
Część zielonogórzan zastanawia się, czy kąpielisko w Ochli będzie konkurencją dla funkcjonującego już basenu w miejscowym Centrum Rekreacyjno-Sportowym. Jednak zdaniem dyrektora MOSiR-u tak nie będzie.
– CRS codziennie odwiedza średnio 1.300 osób – wylicza dyrektor. – Zapewne część użytkowników przejdzie latem, choćby z ciekawości, do kompleksu leśnego, ale generalnie zmieni się tyle, że zielonogórzanie, czy mieszkańcy regionu będą częściej korzystać z wodnych atrakcji.
Dodajmy też, że koszt modernizacji kąpieliska zamknął się w kwocie blisko 90 mln zł. Przy czym, 30 mln zł to dofinansowanie z programu Polski Ład.
Komentarze (0)