Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Katowice szukają wykonawców pięciu mostów i kładek

Katowice szukają wykonawców pięciu mostów i kładek
Bartłomiej Leśniewski
05.01.2023, o godz. 9:57
czas czytania: około 2 minut
0

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach szykuje się do następnych inwestycji. Trwa postępowanie przetargowe na modernizacje kolejnych mostów i kładek dla pieszych. Chodzi o 5 tego typu obiektów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

– Firmy zainteresowane wykonaniem modernizacji mają czas na składanie ofert do 12 stycznia. Jeszcze w styczniu planowane jest rozstrzygnięcie przetargu  – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Katowice.

Zły stan techniczny

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach ogłosił przetarg na remont lub całkowitą przebudowę 5 mostów i kładek dla pieszych. To duże postępowanie zakłada modernizację wiaduktu drogowego w ciągu ul. Ligockiej nad torami PKP, przebudowę mostu i kładek dla pieszych w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino nad ul. Bagienną, rozbiórkę i budowę nowego mostu w ciągu ul. Żelaznej nad Rawą, remont wiaduktu w ciągu ul. Jana Pawła II oraz rozbiórkę i budowę nowego przęsła kładki w ciągu ul. Szopienickiej nad zlikwidowanym torem linii kolejowej

– Modernizacje mostów i kładek są konieczne ze względu na stan techniczny obiektów. Musimy pamiętać, mają one bezpośredni wpływ na życie i bezpieczeństwo korzystających z nich ludzi, dlatego przykładamy wielką wagę do kondycji wszystkich tego typu obiektów w Katowicach – mówi Piotr Handwerker, dyrektor katowickiego MZUiM.

Samodzielnie lub w konsorcjum

Podmioty będą mogły startować w przetargu samodzielnie lub w konsorcjach, ale będą musiały zgłaszać chęć realizacji zadania w całości na pięć obiektów bez możliwości wyboru np. jednego z wymagających remontu mostów. Po rozstrzygnięciu wykonawcy będą mieli 15 miesięcy na przeprowadzenie i zakończenie prac.

Aktualnie MZUiM prowadzi dwa inne podobne zadania modernizacyjne. Właściwie już ukończony i czekający na odbiory jest nowy most nad Rawą w ciągu ul. Bankowej, a prace remontowe trwają na moście nad Rawą w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. Na obie modernizacje MZUiM do tej pory wydał niemal 5 mln złotych. Nowy most nad Rawą w ciągu ul. Bankowej kosztował około 4 200 000 zł z czego 50% kwoty będzie zrefinansowane z subwencji Funduszu Rezerwy Ogólnej przyznawanej z Ministerstwa Infrastruktury, a most nad Rawą w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino to koszt niemal 747 000 zł.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024