Celem imprezy jest promocja idei wprowadzania ogrodów tematycznych do miast. Organizatorom imprezy zależy też na promowaniu naturalnego stylu życia i świadomości ekologicznej.

Katowickie Stowarzyszenie „Ogrody przyszłości”, Miejski Dom Kultury “Południe” i władze samorządowe Katowic organizują dla mieszkańców miasta i wszystkich chętnych do udziału, całodniowy otwarty “Festiwal Lawendy w Katowicach”, który odbędzie się w sobotę, 16 lipca br. ​Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 w Lawendowym Ogrodzie Katowic, przy ul. Ziołowej 43 – Ziołowej 43a.

Promocja tematycznych ogrodów

Celem imprezy jest prezentacja potencjału Lawendowego Ogrodu Katowic i  promocja idei wprowadzania ogrodów tematycznych do miast. Organizatorom imprezy zależy też na promowaniu naturalnego stylu życia, świadomości ekologicznej, a także Katowic jako miasta ogrodów naturalistycznych.

Wiele lawendowych atrakcji

W programie imprezy m.in.: joga dla dzieci na trawie, spotkanie z pszczelarzem,  muzyczne ukulele, masaż dźwiękiem mis tybetańskich, warsztaty plecenia wianków, konsultacje ziołowe, olejkowe, ogrodnicze i hortiterapeutyczne (ogrodoterapeutyczne).
Natomiast w godzinach 13.00 – 18.00 dostępna będzie strefa dziecka a w niej: zabawy i animacje, gry plenerowe: molkky i bule, ozdabianie kamieni,  malowanie intuicyjne i malowanie twarzy. O godzinie 18.00 rozpocznie się ognisko z muzyką w tle.

Czytaj więcej

Skomentuj