Kazimierz Kujda nie jest już prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Rezygnację złożył na ręce ministra środowiska Henryka Kowalczyka – podaje TVN24.

We wtorek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zarządu NFOŚiGW, po którym minister Kowalczyk poinformował, że Kazimierz Kujda złożył na jego ręce rezygnację ze stanowiska prezesa Funduszu. – Ja tę rezygnację przyjąłem – powiedział Henryk Kowalczyk.

Kazimierz Kujda pracował w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w latach 1998-2000, 2005-2006 oraz 2000–2002, 2006–2008 i ponownie od 2015 r. W pierwszych dwóch okresach obejmował stanowisko zastępcy prezesa, a w pozostałych – prezesa zarządu NFOŚiGW.

Nadchodzące szkolenia on-line:

– Doceniam dotychczasową merytoryczną pracę pana prezesa w NFOŚiGW i jego ogromne zaangażowanie w realizację wielu projektów na rzecz ochrony środowiska – powiedział Henryk Kowalczyk. Zakomunikował jednocześnie, że nowy prezes zarządu Funduszu zostanie wybrany po przeprowadzeniu pełnej procedury konkursowej i przedstawieniu przez radę nadzorczą kandydatów spełniających wszystkie ustawowe wymagania.

Na chwilę obecną zakładka “Zarząd” na stronie internetowej NFOŚiGW pozostaje niezmieniona. W przypadku aktualizacji niezwłocznie o tym poinformujemy.

Nadchodzące szkolenia on-line:

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj