Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dofinansowania unijne

Wpisy

Wpisy

Zmienione zasady w POIiŚ. Będą dodatkowe pieniądze

2 kwietnia Komisja Europejska podjęła decyzję o zmianach zapisów Programu Infrastruktura i Środowisko.

Będą pieniądze na rozwój sieci energetycznej w Wielkopolsce

Dofinansowanie ze środków unijnych otrzymała spółka Enea Operator i zostanie ono zostanie przeznaczone na projekt, który zwiększy potencjał sieci elektroenergetycznej w celu odbioru energii z OZE.

Pieniądze na gospodarkę odpadami. NFOŚiGW zaprasza na darmowe szkolenia

Bezpłatne szkolenia dla wnioskujących o pieniądze na gospodarkę odpadami zostaną przeprowadzone 12 kwietnia i 26 kwietnia w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Prawie 260 mln zł dofinansowania na kogenerację

27 projektów rozwijających wysokosprawną kogenerację otrzyma z Funduszu Spójności ponad 258 mln zł. 22 z nich to inwestycje m.in. w budowę instalacji kogeneracyjnych zasilanych gazem ziemnym. Kolejne pięć będzie wykorzystywało biomasę.

Unia stawia na ochronę środowiska. To finansowy priorytet do 2027 r.

Trwają prace nad wieloletnim planem finansowym Unii Europejskiej na lata 2021-27. W procedowanych teraz propozycjach największy nacisk kładzie się na obszary ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Lubelski Park Ludowy przejdzie poważną rewitalizację

Rusza rewitalizacja Parku Ludowego w Lublinie. Projekt zakłada utworzenie strefy aktywnego wypoczynku, dającej szerokie możliwości rekreacji dla różnych grup wiekowych. Rewitalizacja obejmie kompleksowe zagospodarowanie zieleni, powstanie ogrodów i ścieżek dydaktycznych, placów zabaw, siłowni oraz tras spacerowych, również dla biegaczy i rowerzystów. Miasto przekazało teren pod budowę wyłonionej w ramach przetargu firmie Budimex. Planowany termin zakończenia rewitalizacji to koniec września 2020 r.
css.php