Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Makita Baner A [26.01-01.02.23]

Dofinansowania unijne

Wpisy

Wpisy

Warmia i Mazury walczą w Brukseli o 1,8 miliarda euro

Zakończyła się pierwsza runda negocjacji, które z Komisją Europejską prowadzi Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Chodzi o blisko 1,8 mld euro z nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027.
Siedziba Komisji Europejskiej

Nowy mega – program: Bruksela przekaże 24 mld euro na ochronę polskiego środowiska

Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027 (FEnIKS). Do Polski trafić ma 24,2 mld euro z funduszy UE. Unia stawia jednak warunki dotyczące praworządności i przestrzegania Karty Praw Podstawowych.
port śródlądowy

Fundusz Norweski wesprze 20 projektów w obszarze polskich wód

Projekty o których mowa w tytule uzyskają wsparcie dzięki konkursowi „Blue Growth”. Wśród nagrodzonych jest projekt usuwania fosforanów z wód powierzchniowych oraz Portowa Stacja Tankowania Wodoru.

Budżety samorządów? MF: po drugim kwartale samorządy mają jeszcze do wykorzystania 52,1 mld zł

W tym roku do dyspozycji Jednostek Samorządów Terytorialnych pozostaje prawie 52,1 mld zł. O sytuacji finansowej samorządów świadczą nie tylko nadwyżka czy deficyt budżetowy, ale też środki z przychodów samorządów - oceniło Ministerstw Finansów w przesłanym PAP komunikacie.
Budynek Europarlamentu

Unijne inwestycje w energetykę jądrową pod znakiem zapytania

Dwie komisje Parlamentu Europejskiego opowiedziały się we wtorek za projektem rezolucji, która sprzeciwia się uznaniu gazu i atomu za "zielone" źródła energii. Może to w konsekwencji doprowadzić do zablokowania unijnych środków na inwestycje w te źródła.

Dwanaście unijnych grantów na ekoinwestycje na Śląsku

Dwanaście miast woj. śląskiego otrzyma unijne środki na granty do wymian pieców węglowych w budynkach jednorodzinnych. Łącznie dotacje z funduszy europejskich na ten cel sięgną 28,3 mln zł. Wcześniej w dwóch naborach dofinansowano 12 wniosków kwotą 14,4 mln zł.
css.php