Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Kielce: budowa ZUO w Promniku

Kielce: budowa ZUO w Promniku
16.06.2014, o godz. 8:41
czas czytania: około 1 minuty
0

Na dziś zaplanowano uroczystą inaugurację budowy zakładu unieszkodliwiania odpadów w Promniku, gdzie bedą przetwarzane śmieci od 390 tys. mieszkańców Kielc i 17 gmin powiatu kieleckiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Inwestycja o wartości ponad 230 mln zł jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej z programu "Infrastruktura i Środowisko" kwotą niemal 148 mln zł. Ponad 18 mln zł pochodzi z budżetu Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Kielcach (PGO), a 64 mln zł to pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Inwestycja ma się zakończyć do końca 2015 r. Prowadzi ją konsorcjum firm, którego liderem jest Mostostal Warszawa S. A., a partnerem Acciona Infraestructuras S.A. z siedzibą w Madrycie. Instalacje do unieszkodliwiana odpadów dostarcza Sutco Polska.

W ramach inwestycji powstaną: sortownia odpadów komunalnych, instalacja do przetwarzania odpadów budowlanych, segment suchej fermentacji metanowej odpadów biologicznych, segment dynamicznego kompostowania osadów i odpadów biologicznych, stacja produkcji paliwa alternatywnego i segment energetyczny z elektrownią biogazową. Biogaz otrzymywany z przetworzonych odpadów biodegradowalnych będzie wykorzystany do produkcji energii elektrycznej i cieplnej, na potrzeby zakładu.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026