Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Kielce. Kontrola CBA w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim

Kielce. Kontrola CBA w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim
MŁ/PAP
24.03.2023, o godz. 11:51
czas czytania: około 1 minuty
0

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim. Funkcjonariusze CBA mieli zabezpieczyć m.in. skrzynki mailowe byłych i obecnych pracowników urzędu i kontrolować inwestycje z 2017 roku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Informacje o kontroli CBA w Urzędzie Marszałkowskim potwierdził rzecznik instytucji Przemysław Chruściel. Funkcjonariusze w czwartek pojawili się w Departamencie Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, który odpowiada za rozdzielanie unijnych pieniędzy.

Chodzi o projekt realizowany w oparciu o dofinansowanie z UE

“Czynności polegały na zabezpieczeniu dokumentacji oraz elektronicznych nośników danych na temat jednego z projektów zrealizowanych w oparciu o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Mowa o inwestycji, której realizacja rozpoczęła się w 2017 roku, a zakończyła w roku 2019” – poinformował.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że agenci mieli również zabezpieczyć m.in. skrzynki mailowe byłych i obecnych pracowników urzędu m.in. byłego marszałka w latach 2006-2018 Adama Jarubasa (PSL).

“Nie mam niczego do ukrycia” – powiedział PAP europoseł Adam Jarubas. “Nie dostałem żadnego powiadomienia, że toczy się postępowanie, które w jakikolwiek sposób miałoby mnie dotyczyć. Mam nadzieję, że sprawa będzie procedowana zgodnie z pewnymi zasadami, a nie z celem politycznym. Nie mam pewności, czy nie odbywa się to na zasadzie: “dajcie człowieka, to i paragraf się znajdzie” – dodał Jarubas.

Centralne Biuro Antykorupcyjne jak dotąd nie udzieliło informacji w sprawie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024