Kielce. Rok więzienia w zawieszeniu dla byłego prezydenta miasta
Sąd uznał w piątek byłego prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego za winnego przekroczenia uprawnień przy organizacji wyjazdu do Chin w 2015 r. Były samorządowiec został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Musi też naprawić szkodę w wysokości ponad 90 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4342761252606231245)
























