Na przełomie stycznia i lutego radiowozy drogówki w całej Polsce zostaną wyposażone w terminale płatnicze do obsługi kart płatniczych i systemu BLIK – poinformował Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Jak powiedział Dariusz Marcjasz, radiowozy zostaną wyposażone w 2 tys. terminali. Na razie trwają szkolenia funkcjonariuszy.

Wiceprezes KIR powiedział też, że pierwsza transakcja kartą została dokonana 6 stycznia tego roku w radiowozie opolskiej policji, która jako pierwsza w kraju została wyposażona w piętnaście terminali.

Dzięki wprowadzeniu terminali, ukarani kierowcy nie będą musieli pamiętać o wykonaniu przelewu bankowego lub udaniu się na pocztę, aby zapłacić za mandat. Wystarczy posiadanie ważnej karty płatniczej lub skorzystanie z systemu BLIK przez telefon i mandat będzie można zapłacić od razu, w radiowozie.

To rozwiązanie będzie również bardzo wygodne dla obcokrajowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe, a którzy do tej pory byli zobligowani płacić za mandaty gotówką, co często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru w celu wymiany obcej waluty na złotówki.

Źródło: Kurier PAP

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj