Do 10 kwietnia potrwa nabór do dialogu technicznego dla firm zainteresowanych budową i obsługą parkingów wielopoziomowych w centrum Łodzi, ogłoszony przez Biuro ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta Urzędu Miasta Łódź.

Dla usprawnienia i ożywienia śródmieścia potrzeba kilku tysięcy miejsc parkingowych, co umożliwi dojazd do ścisłego centrum i ulicy Piotrkowskiej, a miasto w tym celu chce wykorzystać wolne przestrzenie między kamienicami śródmieścia. Pierwsza lokalizacja została wyznaczona przy ul. Nawrot 3/5, a kolejne miejsca to np. miejsca przy ul. Zachodniej 66/68, ul. Rewolucji 1905 r., ul. Jaracza, ul. Traugutta, ul. Zielonej, czy ul. Narutowicza.

Najpierw jednak trzeba określić możliwe warianty technologiczne i projektowe nowych parkingów oraz sposób ich budowy i zarządzania i temu ma służyć ogłoszony własnie dialog techniczny. Pierwsze ustalenia i propozycje przedsiębiorców poznamy w przyszłym tygodniu. Docelowo w centrum Łodzi powinno powstać co najmniej 5-6 parkingów o pojemności od 300 do 500 miejsc postojowych, których operatorami będą firmy prywatne wyłonione w przetargach na ich budowę i obsługę. Zakłada się, że plac przy ul. Nawrot 3/5 może zostać zamieniony na nowoczesny, wielopoziomowy parking w przyszłym roku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj