Oszczędzanie prądu według Szymona Majewskiego, oszczędzanie wody zdaniem Otylii Jędrzejczak i sposoby Edyty Górniak na oszczędzanie ciepła w naszych domach – to tematy spotów, które można obejrzeć przed seansami filmowymi w Multikinie.

Od 5 do 11 listopada celebryci będą  w ten sposób zachęcać do walki ze zmianami klimatu. Tym samym Multikino włączyło się w kampanię społeczną Ministerstwa Środowiska „Klimat do Zmian”, realizowaną w ramach projektu Partnerstwo dla Klimatu.

Trzy spoty z serii „Klimat do Zmian” będą emitowane w 188 salach kinowych należących do sieci Multikino. Przed każdym seansem wyświetlony będzie jeden z  nich. Działania w Multikinie są kontynuacją  prowadzonej przez Ministerstwo Środowiska kampanii edukacyjnej na temat zmian klimatu – „Zmień nawyki na dobre, zmień klimat na lepszy”. Ma ona pokazać każdemu, jak w codziennym życiu można chronić klimat i żyć ekologicznie. Ministerstwo przekonuje: „Oszczędzając wodę, prąd i energię –  chronisz środowisko”.  Namawia także do  aktywnego działania w tym zakresie.

Z badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Środowiska wynika bowiem, że Polacy wprawdzie wiedzą, że to głównie człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatu i ich katastrofalne skutki, ale tylko 1/3 z nas oszczędza wodę czy prąd.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj