20 dorodnych klonów pojawiło się na Plantach Mistrzejowickich w Krakowie. Drzewka posadziły dzieci z przedszkola oraz władze miasta z okazji Dni Ziemi.

Sadzenie drzew w udziałem władz Krakowa stało się już tradycją krakowskich obchodów Dni Ziemi. Tym razem jako miejsce wybrano Plany Mistrzejowickie. 20 dorodnych klonów nasadzono nieopodal trial parku. – To symboliczny gest dla Ziemi i dowód, że w Krakowie drzewa się nie tylko wycina, ale i sadzi – mówił Wiesław Starowicz, doradca Prezydenta Krakowa. W sadzeniu drzew władzom Krakowa dzielnie towarzyszyły dzieci z samorządowego przedszkola nr 131.

Tegoroczne Dni Ziemi trwają od początku kwietnia. Krakowskie placówki edukacyjne i kulturalne, a także różnego rodzaju stowarzyszenia i organizacje angażują się w przedsięwzięcia o charakterze ekologicznym. Organizowane są nasadzenia drzew, konkursy plastyczne. Prowadzone są zbiórki surowców wtórnych i sprzątanie terenów. Przygotowywane są spektakle, wystawy, organizowane rajdy rowerowe i wycieczki piesze.

W tym roku w Dni Ziemi zaangażowało się 23 przedszkoli i szkół. Tradycyjne wiele imprez organizują partnerzy Miasta, wśród których są m.in. Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty i Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka.

Jedenasty raz z rzędu imprezy odbywające się na terenie Krakowa w ramach Dni Ziemi wieńczyła Krakowska Wystawa Ekologiczna, która w tym roku odbyła się 15 i 16 kwietnia w alei Róż w Nowej Hucie.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj