Przedstawiciele Urzędu Miasta Kobyłka (woj. mazowieckie) podpisali z firmą Siemens umowę dotyczącą modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej.

Zawarta w sierpniu br. umowa o wartości niespełna 11 mln zł zakłada wykonanie kompleksowej  termomodernizacji (prace budowlane, modernizacja instalacji c.o., oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz wdrożenie systemu zarządzania energią) ośmiu budynków. Prace prowadzone będą w następujących budynkach użyteczności publicznej w Kobyłce: Zespole Szkół Publicznych nr 1, nr 2 i nr 3, Publicznym Przedszkolu nr 1, Miejskim Ośrodku Kultury, MSPZOZ w kompleksie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i mieszkaniami komunalnymi, Urzędzie Miasta Kobyłka, a także Ochotniczej Straży Pożarnej. Projekt zrealizuje Siemens oraz Siemens Finance.

Jest to pierwszy tego typu projekt w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w powiecie wołomińskim, 15 na Mazowszu i 81 w całej Polsce. Gwarantowane średnie roczne oszczędności w ogólnym zużyciu energii cieplnej szacowane są na 26 %, a energii elektrycznej na 18 %. Realizacja projektu powinna zakończyć się do sierpnia 2016 roku. Docieplonych zostanie w sumie 7500 m2 ścian i elewacji, a stropodachów 2800 m2. W ramach projektu wymienionych zostanie aż 1286 opraw oświetleniowych.

Istnieje możliwość przekształcenia umowy o PPP w projekt hybrydowy PPP poprzez pozyskanie środków z UE z perspektywy 2014-2020.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj