Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Kolejne poidełka w krakowskich szkołach

Kolejne poidełka w krakowskich szkołach
ko
06.02.2018, o godz. 10:17
czas czytania: około 1 minuty
0

Do piątku krakowskie szkoły mogą zgłaszać się do udziału w drugiej edycji programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole!". W ubiegłorocznej edycji zamontowano już 50 urządzeń. 

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Poidełka umożliwiają uczniom łatwy, szybki, higieniczny i bezpieczny dostęp do wody pitnej z sieci wodociągowej. Jak pokazuje praktyka, zamontowanie takich urządzeń w szkołach powoduje, że dzieci chętniej sięgają po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Przy okazji zmniejsza się liczba plastikowych opakowań, w których sprzedaje się napoje, a zatem akcja przyczynia się do kształtowania świadomych postaw proekologicznych.

Do programu może przystąpić każda szkoła samorządowa zaopatrywana w wodę przez Wodociągi Miasta Krakowa i wpisana do rejestru Szkół i Placówek Oświatowych prowadzonego przez Miasto Kraków.

Program montażu urządzeń w krakowskich szkołach realizowany będzie sukcesywnie, przez okres 2 lat. Koszt urządzenia i jego montażu ponoszą Wodociągi Miasta Krakowa. Koszty dostosowania instalacji wewnętrznej ponosi szkoła.

Szkoła będzie musiała prowadzić działania edukacyjne zachęcając dzieci do korzystania z poidełka. Wodociągi Miasta Krakowa po każdej przerwie wakacyjnej przeprowadzać będą badanie wody.

Poidełka montowane są także w szkołach innych miast Polski, m.in. w Lesznie, Poznaniu, Gdyni, Szczecinie, Warszawie.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023