Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Kolejny ogród społeczny już niedługo w Gdańsku

Kolejny ogród społeczny już niedługo w Gdańsku
08.06.2015, o godz. 15:09
czas czytania: około 2 minut
0

W piątek, 12 czerwca podczas festynu rodzinnego podsumowującego projekt "Zdolne miasto" na Dolnym Mieście w Gdańsku otworzony zostanie ogród społeczny.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W najbliższy piątek 12 czerwca w godzinach 16:00-18:00 odbędzie się festyn rodzinny organizowany przez Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej “Mrowisko” przy ulicy Reduta Wyskok 9. – Festyn będzie podsumowaniem projektu “Zdolne Miasto”, realizowanego w ramach rewitalizacji Dolnego Miasta. Zaprezentowany zostanie ogród społeczny, który jest wyjątkową przestrzenią, sprzyjającą poznawaniu się i budowaniu relacji międzysąsiedzkich, międzypokoleniowych. Ogród społeczny to również znakomite miejsce, w którym można miło spędzać czas wolny z dala od zgiełku i rytmu dnia powszedniego – mówi Inga Krupska, kierownik Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. – Mam nadzieję, że ogród będzie miejscem spotkań gdańszczan, nie tylko z Dolnego Miasta.

– Powstaną tu warzywniaki, rabatki, ławeczki, stoliki i alejki. Mieszkańcy sami tworzą sobie przestrzeń do pracy, odpoczynku, spotkań towarzyskich i kulturalnych. Zbudowanie takiego miejsca jest pretekstem do wzajemnego poznania oraz zintegrowania środowiska lokalnego. Z zebranych plonów będą mogli wspólnie pichcić i robić przetwory. Czekamy na mieszkańców, którzy chcieliby dołączyć do współtworzenia zielonej przestrzeni – dodaje Inga Krupska.

“Centrum Reduta” już od 5 lat wychodzi naprzeciw potrzebom swych wychowanków, angażując ich w kreatywne spędzanie czasu wolnego. Otwarcie Ogrodu społecznego jest kolejną inicjatywą skierowaną do dzieci i młodzieży, ich rodzin, jak i całej lokalnej społeczności: rodzin, rodzeństwa, dzieci, uczniów i seniorów.

Organizatorem festynu jest Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej “Mrowisko”. Organizacja współpracuje między innymi z Działem Wspierania Rodziny i Centrum Pracy Socjalnej 8 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, zapewniając wsparcie dzienne dla dzieci, młodzieży oraz ich rodzin.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024