W piątek, 12 czerwca podczas festynu rodzinnego podsumowującego projekt “Zdolne miasto” na Dolnym Mieście w Gdańsku otworzony zostanie ogród społeczny.

W najbliższy piątek 12 czerwca w godzinach 16:00-18:00 odbędzie się festyn rodzinny organizowany przez Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej “Mrowisko” przy ulicy Reduta Wyskok 9. – Festyn będzie podsumowaniem projektu “Zdolne Miasto”, realizowanego w ramach rewitalizacji Dolnego Miasta. Zaprezentowany zostanie ogród społeczny, który jest wyjątkową przestrzenią, sprzyjającą poznawaniu się i budowaniu relacji międzysąsiedzkich, międzypokoleniowych. Ogród społeczny to również znakomite miejsce, w którym można miło spędzać czas wolny z dala od zgiełku i rytmu dnia powszedniego – mówi Inga Krupska, kierownik Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. – Mam nadzieję, że ogród będzie miejscem spotkań gdańszczan, nie tylko z Dolnego Miasta.

– Powstaną tu warzywniaki, rabatki, ławeczki, stoliki i alejki. Mieszkańcy sami tworzą sobie przestrzeń do pracy, odpoczynku, spotkań towarzyskich i kulturalnych. Zbudowanie takiego miejsca jest pretekstem do wzajemnego poznania oraz zintegrowania środowiska lokalnego. Z zebranych plonów będą mogli wspólnie pichcić i robić przetwory. Czekamy na mieszkańców, którzy chcieliby dołączyć do współtworzenia zielonej przestrzeni – dodaje Inga Krupska.

“Centrum Reduta” już od 5 lat wychodzi naprzeciw potrzebom swych wychowanków, angażując ich w kreatywne spędzanie czasu wolnego. Otwarcie Ogrodu społecznego jest kolejną inicjatywą skierowaną do dzieci i młodzieży, ich rodzin, jak i całej lokalnej społeczności: rodzin, rodzeństwa, dzieci, uczniów i seniorów.

Organizatorem festynu jest Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej “Mrowisko”. Organizacja współpracuje między innymi z Działem Wspierania Rodziny i Centrum Pracy Socjalnej 8 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, zapewniając wsparcie dzienne dla dzieci, młodzieży oraz ich rodzin.

Czytaj więcej

Skomentuj