Pochowanie urny z prochami bliskich w kolumbarium to znaczna oszczędność – przekonuje Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie. Coraz więcej osób decyduje się na taki właśnie rodzaj pochówku.

Pierwsze kolumbarium w Jarocinie mieści się na cmentarzu komunalnym. Inwestycja zrealizowana przez Zakład Usług Komunalnych cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. I to nie tylko ze względu, że kremowanie zwłok zmarłych staje się coraz popularniejsze, ale przede wszystkim, że jest to znacznie bardziej korzystne ze względów ekonomicznych. Przeciwko spopieleniu zwłok zmarłego i pochowaniu urny z jego prochami nie mają nic władze kościelne. Pogrzeb tego typu odbywa się niemal identycznie jak tradycyjny model pożegnania zmarłego. Za to koszt całego przedsięwzięcia jest znacznie niższy niż przy tradycyjnym pochówku ziemnym.

Dla porównania – miejsce na cmentarzu wykupuje się na okres 20 lat. Natomiast miejsce na urnę w kolumbarium zbudowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie kosztuje 1150 zł na okres 40 lat. Oszczędność w porównaniu z pochówkiem ziemnym polega zwłaszcza na różnicach w kosztach tablicy nagrobnej (kolumbarium) oraz kosztu zakupu całego nagrobka (pochówek ziemny). Tablica nagrobna to wydatek rzędu kilkuset złotych, podczas gdy ceny nagrobków zaczynają się od około 2 tys. zł wzwyż.

źródło: jarocin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj