Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Kompleks sportowy dla Ostropy coraz bliżej. Gliwice zdobyły 1,5 mln zł wsparcia

Kompleks sportowy dla Ostropy coraz bliżej. Gliwice zdobyły 1,5 mln zł wsparcia F. Zobawa/UM Gliwice
jw
20.11.2025, o godz. 12:05
czas czytania: około 2 minut
0

Gliwice dostały konkretny zastrzyk gotówki na budowę nowego kompleksu sportowego przy ul. Fizyków. W miejscu starego boiska powstaną dwa nowoczesne obiekty, zaplecze sanitarne oraz pełna infrastruktura towarzysząca. Start robót już w 2026 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekają nie tyko mieszkańcy Ostropy, ale też miłośnicy sportu z całych Gliwic. Przy ul. Fizyków powstanie kompleks sportowy Orlik z dwoma boiskami. Miasto otrzymało właśnie 1,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zaplecze na miarę potrzeb mieszkańców

Przy ul. Fizyków, w miejscu starego boiska trawiastego, powstanie przestrzeń sportowa z dwoma boiskami. Po zakończeniu prac mieszkańcy zyskają boisko piłkarskie o wymiarach minimum 30 m x 62 m o nawierzchni z trawy syntetycznej, wyposażone w piłkochwyty. Będzie też trybuna na ok. 30 widzów i dwie zadaszone wiaty. Boisko wielofunkcyjne będzie miało z kolei wymiar min. 19 m x 32 m i nawierzchnię poliuretanową. Zaplanowano też budowę zaplecza sanitarno-szatniowego z natryskami dla zawodników i osobno dla sędziów, sanitariatów dla osób z niepełnosprawnościami, a także pomieszczenia gospodarza obiektu i trenera środowiskowego. Nie zabranie magazynu sprzętu sportowego i gospodarczego, pojawią się chodniki, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, ogrodzenie i miejsca postojowe. Obiekt zostanie oświetlony.

Całość ma kosztować 6,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu budowy kompleksów sportowych Orlik – Edycja 2025, którego celem jest budowa nowych kompleksów spełniających najwyższe standardy jakościowe, otwartych i przyjaznych dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy umiejętności fizycznych. W ten sposób tworzone są przestrzenie promujące aktywność fizyczną oraz wzmacniające więzi społeczne i integrujące lokalne społeczności. Dofinansowanie trafi do nas w transzy na rok 2027. Pozostała część kwoty będzie pochodzić z budżetu miejskiego. W I kwartale 2026 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację zadania w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Prace przy budowie inwestycji ruszą wcześniej – w II kwartale 2026 r., zakończenie zaplanowano na I kwartał 2027 r.

Głos miasta

– Cały czas podejmujemy kolejne inicjatywy podnoszące jakość życia w mieście z myślą o potrzebach i oczekiwaniach gliwiczan. Stawiamy na rozwój kultury, partycypację obywatelską, zazielenianie miasta oraz rozwój infrastruktury i gospodarki. Jednym z ważnych elementów tych działań jest zaplecze sportowe, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie rozwijać swoje umiejętności i pasje, poprawiać kondycję i dbać o zdrowie. Z pewnością inwestycja przy ul. Fizyków spełni taką funkcję, a dofinansowanie z ministerstwa pozwoli nam na zrealizowanie tej wizji – mówi prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026