Gliwice inwestują w odporność miasta. Rekordowe środki na retencję, zieleń i gospodarkę komunalną
Gliwice konsekwentnie wzmacniają swoją odporność na zmiany klimatu. W 2026 r. miasto przeznaczy ponad 312,7 mln zł na działania w obszarze gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, skupiając się przede wszystkim na retencji, błękitno-zielonej infrastrukturze oraz modernizacji systemów zarządzania wodami opadowymi. To zestaw inwestycji kluczowych dla bezpieczeństwa mieszkańców i stabilności funkcjonowania miasta w obliczu coraz częstszych zjawisk ekstremalnych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3331684792606241310)










