Najważniejsza konferencja poświęcona mechaniczno-biologicznemu przetwarzaniu odpadów odbędzie się już w drugiej połowie kwietnia. Wydarzenie w tym roku zorganizowane zostanie w malowniczym mieście Liberec w Czechach.

Międzynarodowego wydźwięku nabierze w tym roku konferencja “Mechaniczno biologiczne przetwarzanie odpadów”. Wydarzenie po raz pierwszy w swej 10-letniej historii wyjdzie poza granice kraju. O uwarunkowaniach funkcjonowania instalacji MBP w kontekście gospodarki obiegu zamkniętego rozmawiać będą specjaliści z Polski, Czech, Niemiec i Austrii. Eksperci spotkają się w czeskim Libercu.

– Będziemy mówić o przekształcaniu instalacji w centra recyklingu, o zagospodarowaniu bioodpadów selektywnie zbieranych oraz o jakości surowców wtórnych i wymaganiach jakie muszą spełnić, aby mogły zostać poddane recyklingowi – wylicza przewodnicząca rady Programowej Emilia den Boer. – Cele w gospodarce odpadami zostaną skonfrontowane z wynikami analiz stanu obecnego, poruszone zostaną problemy szarej strefy w gospodarce odpadami i jakości strumieni odpadów dostarczanych do instalacji – mówi ekspert.

W programie konferencji znalazło się miejsce dla tematów związanych z finansowaniem inwestycji w gospodarce odpadami oraz rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań oraz ich roli w finansowaniu systemu selektywnej zbiórki.

Poruszone zostaną również kwestie jakości surowca wytwarzanego w instalacjach MBP – ważne dla zwiększenia efektywności ekonomicznej przetwarzania odpadów. Eksperci odniosą się także do zapowiedzi Ministerstwa Środowiska mówiących o tym, że po 2027 r. w Polsce przestaną funkcjonować zakłady MBP.

Uczestnicy wysłuchają także referatów prezentujących stan i problemy gospodarki odpadami komunalnymi u naszych sąsiadów zza południowej i zachodniej granicy.

Konferencja “Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów” 2018 odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Libercu w Czechach. Więcej informacji na jej temat dostępnych jest TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. hehe najważniejsza konferencja aż się uśmiałem poprostu będzie chlanie czeskiej wódki na konferencjach nić się nie dzieje juz od dawna wieje nudą. po za tym co 2 tyg abrysiaki robią konerencje a ludzi ubywa.

    • Z czeskich alkoholi zdecydowanie preferujemy piwo i jeśli już to raczej w degustacyjnych ilościach 🙂 Serdecznie zapraszamy na konferencję, żeby samemu przekonać się o wysokim poziomie merytorycznym oraz żeby zażyć odrobinę świeżego, górskiego, orzeźwiającego powietrza 😉

      Pozdrawiamy!

Skomentuj