Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Koniec remontu w gdańskim Parku Oruńskim

Koniec remontu w gdańskim Parku Oruńskim
dom
17.11.2017, o godz. 8:43
czas czytania: około 2 minut
0

Zakończyły się trwające rok i kosztujące niemal 7 mln zł prace w gdańskim Parku Oruńskim. Wykonawca zgłosił gotowość inwestycji do odbioru. Obecnie na terenie parku trwają odbiory techniczne, które zakończą się na początku grudnia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

To już już ostatni etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego w Gdańsku. W ramach inwestycji powstał amfiteatr, wyremontowana została wozownia, a teren został oświetlony i wyposażony w monitoring. Rewitalizacja obejmowała także budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, nowych ścieżek, montaż ławek i koszy na śmieci, a także zagospodarowanie terenu zielenią.

Podczas prac wykonano: ścieżki parkowe o nawierzchni z mieszanki optymalnej w obrzeżu betonowym, place z kostki granitowej, ciągi pieszo-jezdne z kostki betonowej, ścieżki  gruntowe na terenie wzgórz parkowych, drogi serwisowe dla obsługi oraz dojazdowe do amfiteatru. Zakupiono i zamontowano stojaki rowerowe oraz wykonano nawierzchnię mineralną boiska do gry w bulle.

Ponadto wybudowaną scenę z widownią (amfiteatr), wyremontowano wozownię, altanę parkową, a także ogrodzenie z bramami i furtkami. W parku pojawiła się nowa mała architektura: ławki i kosze na śmieci. Z robót inżynieryjnych – renowacji poddano most na ciągu pieszo jezdnym i mostki na strumieniu. Zupełnie nowe na terenie parku są sieć wodociągowa, kanalizacja, deszczowa i sanitarna. Pojawiła się także nowa zieleń, oświetlenie i monitoring całego terenu.

Ostatni etap remontu parku trwał od października 2016 r. Kosztował ok. 6,6 mln zł.

Park Oruński należy do jednych z najstarszych w Gdańsku i jest drugim co do wielkości w mieście (po parku Oliwskim). Położony jest niedaleko kanału Raduni i malowniczo otulony wzgórzami morenowymi. Zajmuje ok. 11 hektarów doliny potoku oruńskiego. Zabytki, stawy wodne, place zabaw dla dzieci i różnorodność roślin każdego dnia przyciągają mieszkańców i turystów szukających odrobiny spokoju. Od kilku lat Park Oruński przechodził rewitalizację. Twórcy oparli swój projekt na planie Parku Oruńskiego wykonanym w połowie XIX w., który opublikował w swojej książce Hans Reichow, przedwojenny architekt niemiecki i znawca gdańskich ogrodów.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024