ATON-HT zwyciężył w Konkursie Innowatorów, organizowanym podczas międzynarodowej konferencji Globe Forum 2009, która odbyła się po raz pierwszy w Polsce w dniach 28 – 29 października w Gdańsku.

Do finału zakwalifikowało się 12 firm. Ich przedstawiciele mieli po 60 sekund na prezentacje tzw. elevator pitches i zainteresowanie publiczności swoim pomysłem na biznes. Po swoich wystąpieniach firmy odpowiadały na pytania ekspertów i publiczności, która decydowała o wyborze zwycięzcy.

– Bardzo mnie cieszy zwycięstwo w tym prestiżowym konkursie. Ta nagroda z pewnością zwiększy zainteresowanie technologią MTT i pomoże ATON-HT bardziej zaistnieć w międzynarodowym  środowisku inwestorów, firm innowacyjnych, władz  ogólnokrajowych i lokalnych, naukowców czy też dziennikarzy  – mówi Ewa Błażejowska Sales& Marteging Manager, reprezentująca Aton-HT podczas konkursu.

Każdego roku Globe Forum gości ponad 1200 przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki, firm innowacyjnych, a także naukowców z Europy, Chin, Indii i USA oraz najważniejsze media. Po kilku edycjach w Szwecji Globe Forum po raz pierwszy odbyło się w Polsce. Gospodarzami wydarzenia byli – szwedzka organizacja Globe Forum oraz marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Głównym tematem podczas konferencji w Gdańsku był zrównoważony rozwój oraz innowacyjność pod hasłem "Business Innovation for Sustainable Growth". Podczas dwóch intensywnych dni konferencji, w trakcie dyskusji panelowych, warsztatów oraz indywidualnych spotkań uczestnicy i prelegenci  omawiali m.in. tematykę energetyki jądrowej oraz energetyki ze źródeł odnawialnych, ochrony środowiska, transportu i logistyki, rynków kapitałowych i finansowych a także IT. UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj