Technikum Ochrony Środowiska przy Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, prezydent Łomży i Nadleśnictwo Łomża ogłaszają konkurs na „Drzewo Łomży”.

Konkurs organizowany jest w związku z tegorocznym Światowym Dniem Drzewa i ma na celu wyłonienie najważniejszego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego drzewa w naszym mieście.

– Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych – mówi Wojciech Mioduszewski, dyrektor ZSDiG. – Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi – tłumaczy dyrektor.

W konkursie może wziąć udział każdy zainteresowany. Wystarczy tylko do 22 października 2010 roku przesłać pocztą, dostarczyć osobiście lub e-mailem zgłoszenia do Szkoły Drzewnej, zawierające zdjęcie i opis drzewa. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury złożone z przedstawicieli Prezydenta Miasta Łomża, Nadleśnictwa Łomża, mediów oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych 26 października wybierze 10 drzew do finału.
Wszystkie finałowe drzewa zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły oraz na wystawie w budynku ZSDiG, zaś w dniach od 28 października do 12 listopada br. odbędzie się publiczne głosowanie na „Drzewo Łomży”. Laureat konkursu zostanie zgłoszony do ogólnokrajowego konkursu „Drzewo Roku”.

źródło: lomza.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj