W Olsztynie ogłoszono otwarty konkurs dla wszystkich kreatywnych osób zajmujących się architekturą. Aby wziąć w nim udział, należy zaprojektować koncepcje mostków na rzece Łynie w Parku Podzamcze oraz Parku Centralnym w Olsztynie.

Głównym założeniem, jakie muszą wypełnić uczestnicy konkursu, jest uzyskanie takich rozwiązań architektonicznych, które wyróżnią każdy z mostków, nadając miejscu indywidualny charakter. To chęć stworzenia publicznej przestrzeni miejskiej pogłębiającej więź mieszkańców z regionem. Poza tym każdy ze zgłoszonych projektów powinien charakteryzować się wysoką wartością plastyczno-architektoniczną, spójną ideą architektoniczno-konstrukcyjną przy równoczesnym założeniu różnorodności indywidualności poszczególnych mostków.

Celem konkursu jest uzyskanie koncepcji 7 mostków pieszych, które będą zlokalizowane na terenie objętego ochroną konserwatorską istniejącego Parku Podzamcza (3 mostki) oraz projektowanego Parku Centralnego (4 mostki z platformami rekreacyjnymi). Każdy z parków stanowi osobny temat konkursu.

Konkurs skierowany jest nie tylko do architektów krajobrazu i wnętrz, ale również do artystów-plastyków oraz studentów wydziałów artystycznych i projektowych (którzy ukończyli 18 rok życia).

WIęcej informacji na stronie: http://www.samorzad.olsztyn.eu/pl,konkurs-parki.html

źródło: olsztyn.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj