Rozpoczęta 1 października IV edycja Konkursu na Najbardziej Efektywną Energetycznie Gminę nabiera tempa. Pod koniec listopada Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. – organizator Konkursu – listownie zaprosiła do udziału w Konkursie włodarzy miast, miasteczek i wsi z całej Polski.

Tak, jak w poprzednich edycjach został wysłany do wszystkich prezydentów, burmistrzów i wójtów pakiet informacyjny na temat Konkursu. KAPE S.A. poprosiło również listownie urzędy marszałkowskie i starostwa powiatowe o pomoc w promocji Konkursu na swoim terenie podczas różnego rodzaju spotkań, konferencji i seminariów organizowanych przez władze samorządowe, poprzez zamieszczenie informacji o Konkursie na swoich stronach internetowych itp.

Podstawowym kryterium w Konkursie nadal pozostaje skala oszczędności energii uzyskanej w roku 2011 w wyniku przeprowadzenia wybranych przedsięwzięć w stosunku do lat 2010 i 2009.  Pod uwagę brana jest także rzeczywista oszczędność energii oraz skala przeprowadzonych przedsięwzięć.

W tegorocznej edycji pojawiły się nowe nagrody specjalne a tym samym nowe kryteria oceny. KAPE S.A. wraz z sponsorami tegorocznej edycji uhonoruje gminy dodatkowymi nagrodami specjalnymi. Firma Saint Gobain Polska – właściciel marki „ISOVER” nagrodzi voucherem o wartości 10 000 zł gminę, która wykaże się najciekawszym i najbardziej nowatorskim sposobem promowania wśród swoich mieszkańców idei domów energooszczędnych.
 
PKP Energetyka S.A. wyróżni natomiast gminę za innowacyjne rozwiązania wykorzystywane przy oświetleniu ulicznym. Zwycięska gmina w nagrodę otrzyma voucher o wartości 10 000 zł  na wykonanie przez fundatora usługi polegającej na modernizacji oświetlenia wybranego obiektu na terenie gminy.

W celu wyznaczenia gmin do nagród specjalnych przyjęte zostały dodatkowe kryteria związane z przyznawaną nagrodą specjalną. W tym przypadku będą oceniane opisy inicjatyw i przedsięwzięć w obszarze budownictwa energooszczędnego oraz innowacyjnego oświetlenia. Udział w Konkursie jest bezpłatny.  

Zainteresowane gminy zgłaszają swój udział w Konkursie wypełniając i przesyłając kartę uczestnictwa do dnia 10 stycznia 2012 r. do Sekretariatu Konkursu w KAPE S.A. W drugim etapie do dnia 15 lutego 2012 zgłaszają konkretne przedsięwzięcie energooszczędne do Konkursu w trybie on-line.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj