6 września ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Jego organizatorami są Krakowski Holding Komunalny i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z założeniami, koncepcja powinna być ukierunkowana na kształt bryły obiektu i wkomponowanie jej w otoczenie. Ma ona podkreślić proekologiczny charakter inwestycji oraz identyfikować się naturą, niwelując jednocześnie przemysłowy charakter terenu.

Zgodnie z regulaminem konkursowym wnioski o dopuszczenie w rywalizacji można składać do 21 września. Zostaną one następnie przeanalizowane, a wybrani oferenci zaproszeni do składania prac. Zwycięzcę powinniśmy poznać na początku listopada.

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję krakowskiej spalarni odpadów przeprowadzany jest we współpracy z krakowskim oddziałem SARP. Wśród członków jury konkursowego znajdują się przedstawiciele Dzielnicy XVIII, a także reprezentanci organizacji i stowarzyszeń nowohuckich, które uczestniczyły w konsultacjach społecznych w sprawie budowy zakładu.

Regulamin konkursu na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów można znaleźć na stronie internetowej Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA www.khk.krakow.pl

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj