Szef Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski został odwołany ze stanowiska przez nowego ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Jego miejsce zajmie wiceminister Andrzej Konieczny.

Konrad Tomaszewski był dyrektorem Lasów Państwowych od 2015 r. i bliskim współpracownikiem ministra Jana Szyszko. Razem podpisali choćby program działań na rzecz Puszczy Białowieskiej w 2016 r.

Były dyrektor Lasów Państwowych uczestniczył także w powstaniu programu ekobudownictwa – budowania domów z drewna, które miały przyczynić się do ochrony środowiska. Drewniane budynki mają być stawiane m.in. na gruntach należących do Lasów.

Na temat zmian kadrowych w Lasach Państwowych wypowiedział się także minister środowiska Henryk Kowalczyk w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. Odniósł się przede wszystkim do spekulacji mówiących o tym, że Lasy Państwowe przejdą pod nadzór resortu rolnictwa.

Andrzej Konieczny dyrektor Lasów Państwowych 2018
Nowy dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny

– Lasy Państwowe pozostaną pod zarządem ministra środowiska. Będę chronił LP, jak jest to tylko możliwe – zapewnił PAP Kowalczyk. Z kolei zapytany w TVN24 o to, czy “pozbywa się ludzi ministra”, odpowiedział, że „po prostu przed Lasami jest nowe wyzwanie”. Pochwalił też Tomaszewskiego i zapewnił, że ministerstwo będzie kontynuować jego decyzje, m.in. tę o zawieszeniu wycinki.

Nowy dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny jest absolwentem warszawskiej SGGW i pracował wcześniej w resorcie środowiska na stanowisku podsekretarza. W latach 2006-2008 pracował w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Źródła: onet.pl, wyborcza.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj