Ruszają konsultacje publiczne zmiany ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków

Ruszają konsultacje publiczne zmiany ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków
PU/PAP
11.08.2022, o godz. 14:47
czas czytania: około 2 minut
0

Rozpoczął się etap konsultacji publicznych oraz uzgodnień międzyresortowych projektu ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw, który został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pod numerem UC130.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

Projekt ustawy został udostępniony w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie podmiotowej Rządowego Centrum Legislacji, w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny pod TYM LINKIEM.

Celem projektu jest w szczególności transpozycja dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/2184 z dnia 16 grudnia 2020 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. Urz. UE L 435 z 23.12.2020, str. 1). Ministerstwo Infrastruktury zachęca do aktywnego udziału w konsultacjach projektu tej ustawy. Termin na przekazywanie uwag, opinii i stanowisk mija 30 sierpnia br.

Uwagi i wnioski można składać: drogą elektroniczną, na adres mailowy [email protected], używając tabeli uwag, lub drogą pocztową, na adres na adres Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej Ministerstwa Infrastruktury, tj. ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa z dopiskiem „konsultacje publiczne – ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę”.

W przypadku uwag i wniosków zgłaszanych tą drogą, termin będzie uznany za dochowany, jeżeli uwagi i wnioski dotrą do resortu (MI) do 30 sierpnia 2022 r. Uwagi, opinie i stanowiska można składać również osobiście, w formie pisemnej lub ustnie do protokołu w miejscu wyłożenia projektu dokumentu, tj. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie. Po upływie wskazanego terminu uwagi i wnioski pozostawia się bez rozpatrzenia.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024