Ministerstwo Gospodarki rozpoczęło proces konsultacji społecznych aneksów do Prognozy Oddziaływania na Środowisko projektu Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz do projektu samego Programu.

Polska Grupa Energetyczna – inwestor pierwszej polskiej elektrowni jądrowej – ogłosiła 25 listopada 2011 r. listę trzech potencjalnych lokalizacji inwestycji: Żarnowiec, Choczewo, Gąski. Na ich terenie zostaną przeprowadzone badania i analizy niezbędne do wybrania do 2013 r. ostatecznego miejsca budowy pierwszej siłowni jądrowej w naszym kraju.

Wskazana przez inwestora miejscowość Gąski nie widniała na liście 27 lokalizacji wytypowanych wcześniej przez Ministerstwo Gospodarki. W związku z tym resort przygotował odpowiednie aneksy do Programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ) oraz Prognozy Oddziaływania na Środowisko PPEJ.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Aneksy zostały skierowane do konsultacji transgranicznych. Zastosowany będzie do nich najkrótszy 21-dniowy termin, ze względu na niewielką ilość zmian wprowadzonych do dokumentów, poddanych już wcześniejszym konsultacjom. Termin zgłaszania uwag upłynie 3 lutego 2012 r.

źródło: mg.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj