Krynicki Recykling podpisał kontrakt na 16 mln zł, który obejmuje dostawy stłuczki do Ardagh Glass w 2017 r.

Krynicki Recykling – podmiot przetwarzający i uzdatniający stłuczkę szklaną w Polsce – zawarł kolejną cykliczną umowę z Ardagh Glass.

Wartość zamówienia wzrosła przy tym o około 10 proc. (ponad 1,5 mln zł) w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosła 16 mln zł. Stanowi to niemal 28 proc. średniorocznych (2013-2015) przychodów spółki.

– Ardagh to jeden z naszych kluczowych klientów, z którym współpracujemy od wielu lat, dostarczając mu surowiec do produkcji opakowań szklanych. Znaczący jest przy tym wzrost wartości zamówienia, który odzwierciedla dynamikę ciągłego rozwoju rynku stłuczki w Polsce – podkreśla Adam Krynicki, prezes Krynicki Recykling.

– Negocjujemy w tej chwili kolejne umowy, które pozwolą nam zwiększyć skalę naszego biznesu w bieżącym roku – dodaje Adam Krynicki.

Ardagh Group produkuje opakowania szklane i metalowe. Spółka ma 109 zakładów produkcyjnych w 22 krajach na całym świecie i generuje roczne przychody w wysokości ok. 7,9 mld euro. W Polsce huty należące do Ardagh znajdują się w Gostyniu, Ujściu oraz Wyszkowie. Dostawa z Krynicki Recykling obejmuje wszystkie trzy zakłady.

Czytaj więcej

Skomentuj