Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Kontrakt na budowę węzła kolejowo-drogowego w Gliwicach

Kontrakt na budowę węzła kolejowo-drogowego w Gliwicach
Bartłomiej Leśniewski
27.06.2024, o godz. 8:53
czas czytania: około 2 minut
0

Ważne zmiany szykują się w gliwickiej dzielnicy Łabędy. Stacja kolejowa zostanie przebudowana przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, natomiast miasto zajmie się dostosowaniem do nowych potrzeb układu drogowego w pobliżu dworca.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

“Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił wynik przetargu – rozbudową układu drogowego ma zająć się spółka Eurovia Polska SA.” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Gliwice.

Termin: 42 miesięcy

Jeśli w finalizowanej procedurze przetargowej nie zajdą nieprzewidziane trudności, to wkrótce podpisana zostanie umowa. Wykonawca będzie musiał zrealizować prace w ciągu 42 miesięcy. 

Eurovia Polska SA została wybrana spośród 7 oferentów. Spółka zrealizuje zadanie za ponad 39 mln zł. Umowa z wykonawcą, zgodnie z przepisami, może zostać zawarta nie wcześniej niż po 10 dniach od upublicznienia wyników.

Pod nowym wiaduktem kolejowym, za którego wzniesienie odpowiada PKP PLK, miasto wybuduje czterowlotowe rondo turbinowe zbierające ruch z ulic Przyszowskiej, Staromiejskiej, Strzelców Bytomskich i Głównej. Zlikwidowany zostanie przejazd kolejowy w poziomie szyn na przedłużeniu ul. Wolności.

Szeroki front robót

Nowy układ drogowy będzie dostosowany do rozbudowywanej stacji kolejowej i poszerzonego wiaduktu w rejonie ul. Staromiejskiej. W ramach inwestycji powstaną również zatoki autobusowe, parkingi park&ride oraz bike&ride oraz infrastruktura rowerowa – ciąg pieszo-rowerowy (długości ok. 80 m) oraz droga dla rowerów (o łącznej długości blisko 800 m).

W ramach dużego przedsięwzięcia w Łabędach, w którym uczestniczy Eurovia, powstanie wygodna stacja kolejowa z trzema peronami, z wiatami, ławkami i oświetleniem. “Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmieni też układ torowy i przystosuje go do obsługi wszystkich podróżnych oraz pociągów towarowych (do 750 m długości)” – przypomina Urząd Miasta Gliwice.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024