Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali 12 osób – w tym pracowników Elektrowni Szczecin i biznesmena – w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do elektrowni. Na gorącym uczynku przyjęcia 50 tys. zł łapówki CBA zatrzymało głównego inżyniera elektrowni.

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin.

Centralne Biuro Antykorupcyjne ustaliło, że dostarczane przez firmę biznesmena transporty wcale nie były biomasą. Mimo to pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe, potwierdzali, że ciężarówki były właśnie wypełnione odpowiednią technicznie biomasą. Przez to dochodziło do produkcji prądu z paliwa złej jakości.

Funkcjonariusze CBA w Szczecinie zatrzymali 12 osób, w tym biznesmena i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrowni Szczecin. Wśród nich jest m.in. główny inżynier elektrowni, którego zatrzymano na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł.

W wyniku przeszukań zabezpieczono ok. 1 mln zł w gotówce, w tym ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

Wstępne ustalenia wskazują na spowodowanie tym procederem wielomilionowych szkód na szkodę spółki Skarbu Państwa – oceniają funkcjonariusze CBA.

Portal onet.pl, powołując się na rzecznika Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, podaje, że dziewięciu pracowników Elektrowni Szczecin przyznało się już do zarzutów korupcyjnych. Wcześniej CBA poinformowało na Twitterze o aresztowaniu w tej sprawie trzech osób na okres trzech miesięcy.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj