Reklama

envicon 2023 ad1a

Kosiniak-Kamysz: Zamrozić ceny energii dla małych przedsiębiorstw!

Kosiniak-Kamysz: Zamrozić ceny energii dla małych przedsiębiorstw!
PAP/dom
22.08.2022, o godz. 13:56
czas czytania: około 2 minut
0

Proponujemy zamrożenie cen energii dla małych i mikroprzedsiębiorstw na poziomie z czerwca 2022 r. - poinformował szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, projekt trafił już do Sejmu. Wezwał do natychmiastowego zwołania posiedzenia Izby i rozpatrzenia tej propozycji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Lider ludowców podczas konferencji prasowej w Płocku w poniedziałek ocenił, że rząd PiS nie traktuje poważnie, nie dba i nie szanuje małych oraz średnich przedsiębiorców. Podkreślił przy tym dużą wagę tego sektora dla polskiej gospodarki.

– Musimy wesprzeć polskich przedsiębiorców wobec tego kryzysu, który dzisiaj ma miejsce. Kryzysu energetycznego, kryzysu gazowego, kryzysu związanymi z drożyzną bo do tej pory rząd nie pomyślał o żadnych osłonach – mówił.

Plan PSL z czterema punktami

Poinformował przy tym, że od czerwca PSL prezentuje plan dla Polski, który składa się z czterech elementów. Wśród nich plan na tańszą energię. Jak poinformował, ludowcy złożyli do Sejmu nowelizację ustawy Prawo energetyczne, która – jego zdaniem – pomoże polskim przedsiębiorcom.

– Proponujemy zamrożenie cen energii na poziomie czerwca 2022 r. Żeby nie okazały się złowieszcze słowa części rządzących, że czekają nas horrendalne podwyżki o 50-80 proc. Dzisiaj trzeb te ceny zamrozić dla małych i mikroprzedsiębiorstw – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Natychmiastowe rozpatrzenie przez Sejm

Przekonywał przy tym, że jest to pierwsza ustawa w Polsce, która daje szanse przedsiębiorcom na normalne ceny energii. Prezes PSL wyraził oczekiwanie natychmiastowego rozpatrzenia projektu przez Izbę Niższą.

– Sejm powinien zebrać się w przyszłym tygodniu, nie za miesiąc tylko już teraz. Jesteśmy gotowi i deklarujemy chęć pracy natychmiast. Będziemy apelować i wnioskować do marszałek Sejmu o natychmiastowe zwołanie Sejmu i rozpatrzenie w punkcie pierwszym porządku obrad wsparcia dla przedsiębiorców, zahamowania wzrostu cen energii dla mikro- i małych przedsiębiorstw w Polsce – wskazał.

Zgodnie z planem pracy Sejmu ma on zebrać się 28 września. W niedzielę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział jednak, że rząd przygotowuje rozwiązania odnośnie dopłat dla indywidualnych odbiorców ciepła i wszystko wskazuje na to, że na początku września zbierze się Sejm i przegłosuje odpowiednie ustawy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023