Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Kowalczyk: przyszła Wspólna Polityka Rolna przyczyni się do ochrony klimatu

Kowalczyk: przyszła Wspólna Polityka Rolna przyczyni się do ochrony klimatu
PAP/jw
20.04.2022, o godz. 14:16
czas czytania: około 1 minuty
0

Produkcja żywności jest ważna, zwłaszcza w kontekście wojny w Ukrainie, ale także ważne jest zachowanie klimatu - podkreślił wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk otwierając Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022. Przyszła Wspólna Polityka Rolna przyczyni się do ochrony klimatu - dodał.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Wicepremier w środę zauważył, że ochrona klimatu to nie tylko zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez redukcję spalania np. węgla, ale także polityka zrównoważonego rozwoju rolnictwa.

“Polityka klimatyczna również dotyczy rolnictwa. (…) Rolnictwo jest emitentem CO2, ale przede wszystkim rolnictwo może być elementem zrównoważonej polityki klimatycznej, a więc nie tylko emitować gazy cieplarniane, ale również je pochłaniać” – mówił minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Wspólna Polityka Rolna

Podkreślił, że przyszła Wspólna Polityka Rolna nastawiona jest na produkcję żywności w sposób zrównoważony. W ten sposób przyczyni się do zachowania środowiska i ochrony klimatu. Polityka ta będzie realizowana poprzez zachęty dla rolników, poprzez dodatkowe dopłaty do realizacji eko-schematów – zaznaczył wicepremier.

Zdaniem ministra, rolnicy doskonale rozumieją, że produkcja żywności jest ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego, zwłaszcza w kontekście wojny w Ukrainie, ale także ważne jest zachowanie klimatu.

Unijne cele środowiskowe i klimatyczne

Nowa WPR na lata 2023-2027 ma m.in. sprawić, że rolnictwo odegra większą rolę w osiąganiu celów środowiskowych i klimatycznych przez UE. W jej ramach będzie realizowany Europejki Zielony Ład, polityka bioróżnorodności oraz polityka “od pola do stołu”.

Trzydniowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022 organizowany jest w Warszawie przez Fundację Czyste Powietrze.

Zobacz też:

Przeniesienie upraw mogłoby znacząco zmniejszyć emisję dwutlenku węgla

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

plan konferencji 23 AD1b [30.06 – 12.12.23]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2023