Jak powiedział na spotkaniu z rolnikami w Pułtusku (mazowieckie) Kowalczyk, zespół ten do połowy grudnia ma przedstawić rekomendacje rozwiązań w obszarze OZE dla wsi. Jego zdaniem w obszarze energetycznym na wsi „ideałem” byłoby powoływanie spółdzielni energetycznych z udziałem samorządów.
Rozwiązania, nad którymi pracuje zespół, obejmują różne źródła odnawialne: fotowoltaikę, energetykę wodną, magazyny energii, energię wiatrową i biogazownie – zaznaczył Kowalczyk. Podkreślił jednocześnie, że w różnych miejscach jest sporo środków finansowych i jeżeli uda się je skoordynować, to w efekcie powinien powstać program „dość atrakcyjny finansowo”.
Jak przypomniał wicepremier, na energetykę odnawialną trzeba np. przeznaczać część środków ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2, są też pieniądze w KPO i w II filarze Wspólnej Polityki Rolnej.
_________________________________________________________________________________________
Profesjonalni prelegenci, najważniejsze tematy dotyczące energetyki rozproszonej i niskoemisyjnej, bezpłatny udział, formuła hybrydowa umożliwiająca udział osobisty bądź on-line – to wszystko gwarantuje konferencja Samodzielność Energetyczna Gmin, adresowana do samorządowców, przedstawicieli spółek komunalnych oraz lokalnych zakładów energetycznych i ciepłowniczych lub działających w kogeneracji.
Redakcje „Przeglądu Komunalnego” oraz „Energii i Recyklingu” zapraszają na nią już w dniach od 31 listopada do 1 grudnia 2021 r. do poznańskiego Hotelu IBB Andersia oraz na platformę internetową.
Pełen program wydarzenia wraz z listą prelegentów znaleźć można TUTAJ. Tam też można dokonać rejestracji – albo uczestnictwa osobistego, albo udziału on-line. Obie formy udziału w Konferencji są bezpłatne.
Komentarze (0)