Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Krajowa Spółka Cukrowa inwestuje w farmy fotowoltaiczne

Krajowa Spółka Cukrowa inwestuje w farmy fotowoltaiczne
dom
07.12.2020, o godz. 14:09
czas czytania: około 1 minuty
0

Należąca do Skarbu Państwa Krajowa Spółka Cukrowa planuje budowę dużych instalacji fotowoltaicznych w swoich obiektach. Jako pierwsza powstanie za ok. 2,2 mln zł farma o mocy 0,5 MW w Cukrowni Dobrzelin.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Po przeprowadzonych w 2018 r. analizach i wizytach studyjnych okreslających takie parametry terenu, jak nasłonecznienie czy zacienienie, zanieczyszczenia, zapylenie, zadymienie, opadu śniegu i temperaturę, przedstawiono pozytywne rekomendacje dotyczące budowy instalacji fotowoltaicznych w cukrowniach w Dobrzelinie, Kluczewie, Krasnymstawie, Kruszwicy oraz Nakle. Pierwsza instalacja PV powstać ma na terenie Cukrownii Dobrzelin w gminie Żychlin (woj. łódzkie).

Ma ona mieć 520 kW mocy i zajmie ok. 1 ha powierzchni. Elektrownia słoneczna pozwolić ma na oszczędności rzędu 35 proc. kosztów zakupów energii elektrycznej w ciągu roku. To również roczne ograniczenie emisji CO2 na poziomie 409,05 ton. Wybrana lokalizacja pozwala na rozbudowę farmy PV dwukrotnie – do mocy 1 MW.

W procesie przygotowywania inwestycji w Dobrzelinie uzyskano już decyzję o warunkach zabudowy oraz opracowano projekt budowlany, a następnie uzyskano decyzję o warunkach przyłączenia do sieci oraz pozwolenie na budowę. KSC złożyła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wniosek o pożyczkę na preferencyjnych warunkach na sfinansowanie budowy instalacji. Zakończył się już też proces wyboru wykonawcy. Budowa powinna zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024