W Elblągu powstanie farma fotowoltaiczna
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał umowę dzierżawy na prawie 150 ha gruntów położonych na obszarze tzw. Terkawki z przeznaczeniem pod budowę i eksploatację farmy fotowoltaicznej. Przetarg nieograniczony na dzierżawę tego terenu wygrała firma IPSOLAR.FARMA4 z Warszawy, z kapitałem koreańskim.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=747827732606250422)



