Jak co roku redakcja Strefy Gospodarki – dodatku do ,,Dziennika Gazety Prawnej” wzięła pod lupę zakłady wodociągowo-kanalizacyjne, tworząc Ogólnopolski Ranking Najlepszych Przedsiębiorstw Wodociągowych. Tegorocznym zaskoczeniem było pojawienie się w pierwszej dziesiątce debiutantów.

Ranking Strefy Gospodarki to niezależne i jedyne badanie tego typu w naszym kraju. W najnowszej edycji zestawienia kapituła konkursu poddała wnikliwej analizie takie aspekty podejmowanych przez spółki wodociągowe działań jak m.in. finanse, nakłady na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu czy awaryjność sieci. Pod uwagę były również brane szerokie działania z zakresu CSR (Corporate Social Responsibility), czyli koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy.

W porównaniu z zeszłoroczną edycją rankingu największy awans uzyskało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A., plasując się na drugim miejscu. Swoje pozycje poprawiły także: Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. oraz „Wodociągi Kieleckie” Sp. z o.o. W pierwszej dziesiątce zadebiutowały Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. w Grudziądzu.

Pierwsza dziesiątka rankingu przedstawia się następująco:

  1. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. ST. Warszawie S.A.
  2. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Aquanet S.A.
  3. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie
  4. Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A.
  5. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach Wodociągi Kieleckie S.A.
  6. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybinku
  7. Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
  8. Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. w Grudziądzu
  9. Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o.
  10. Bielskie Wodociągi i Kanalizacja ,,WOD-KAN” Sp. z o.o.

 

[poll id=”4″]

Czytaj więcej

Skomentuj