Do 20 czerwca, codziennie o godzinie 21.15, można oglądać pokazy multimedialnej fontanny na odnowionym placu Szczepańskim. Spektakle światła i dźwięku prezentowane są też w weekendy o 12.00 i 21.15.

Multimedialna fontanna według projektu profesora Stefana Dousy to dominujący element odnowionego placu Szczepańskiego. Wodotrysk jest wyposażony w system nagłośnienia oraz iluminacji umożliwiający zmiany wysokości i form strumieni wodnych oraz barw oświetlenia. – To jedyna fontanna w Krakowie, z której woda z niecki górnej do dolnej płynąć będzie poprzez trzy kaskady. Poziom wody jest sterowany i uzupełniany automatycznie – wyjaśnia Joanna Niedziałkowska, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wszystko po to, by stworzyć niezwykły spektakl gry świateł i fragmentów dzieł znanych klasyków muzyki poważnej.

Do 20 czerwca pokazy można oglądać codziennie, o godz. 21.15. Spektakle światła i dźwięku prezentowane są też w weekendy o 12.00 i 21.15.

Modernizacja placu Szczepańskiego trwała od stycznia 2009 roku. Stara zużyta kostka została zastąpiona eleganckim kamieniem. Powstała kolorowa mozaika w barwach czerwieni, szarości i żółci. Plac zdobi kilkadziesiąt stylizowanych latarni. W secesyjnym stylu zostały także zaprojektowane kosze na śmieci, kioski z gazetami, ławki i stojaki na rowery. Znajdzie się tu m.in. makieta wykonana z brązu, kamienia i szkła, prezentująca dawny wygląd tego miejsca i kiosk multimedialny. Kamieniem zostały wyłożone także okoliczne ulice. Nie zapomniano także o zieleni. Na klombach posadzono magnolie, rododendrony, róże i robinie.

Plac Szczepański, który dzięki stylowej aranżacji zyskał miano secesyjnego salonu miasta, został otwarty 2 czerwca.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj