Na początku kwietnia wznowi działalność krakowski system wypożyczalni rowerów miejskich. Na amatorów dwóch kółek czeka niemal 130 jednośladów w 16 punktach na terenie Krakowa.

Po zimowej przerwie, od 1 kwietnia ponownie można będzie korzystać z sieci miejskich wypożyczalni rowerów. Tym samym rozpocznie się trzeci sezon działalności pionierskiego w skali kraju projektu, którego celem jest promocja zrównoważonego transportu pod Wawelem.

Operator miejskich wypożyczalni przygotował promocję dla stałych klientów. Wszelkie informacje, na ten temat, a także instrukcja dla nowych użytkowników, znajdują się na stronie www.bikeone.pl.

Przypomnijmy, że pierwszy w Polsce miejski system bezobsługowych wypożyczalni rowerów zaczął działać w Krakowie w połowie listopada 2008 roku. Na zlecenie Miasta, obsługą systemu, uruchomionego w ramach programu unijnego Caravel/Civitas zajmuje się warszawska firma Sanmargar Team sp. z o.o. Umowa z operatorem kończy się w tym roku. Za kilka miesięcy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosi przetarg, który będzie miał na celu wyłonienie firmy, która zajmie się obsługą systemu miejskich wypożyczalni na kolejne sezony działalności.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj