Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Kraków: mieszkańcy niezadowoleni z kosztów życia i liczby parkingów

Kraków: mieszkańcy niezadowoleni z kosztów życia i liczby parkingów
MŁ/PAP
12.08.2022, o godz. 9:45
czas czytania: około 2 minut
0

Mieszkańcy Krakowa najbardziej są niezadowoleni z kosztów życia, dostępności miejsc parkingowych i jakości powietrza w mieście. Doceniają zaś kulturę i rozrywkę, atrakcyjność centrum, poziom edukacji – wynika z raportu Barometr Krakowski 2022, opublikowanego w czwartek przez magistrat.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Ankieterzy, na zlecenie urzędu miasta, przeprowadzili wywiady z 1109 respondentami w drugim kwartale tego roku. Mieszkańcy reprezentowali adresy domów i mieszkań, wytypowanych drogą losową.
 

Pytania związane z jakością życia i usług publicznych w Krakowie

Przedstawiciel składu osobowego danego gospodarstwa odpowiadał na pytania związane z jakością życia i usług publicznych w Krakowie. W badaniu najliczniejszą grupę wiekową (46 proc.) stanowiły osoby w wieku 35-64 lata. Większość (58 proc.) to kobiety. Większość ankietowanych była w związku małżeńskim (62 proc.). Single stanowili (21 proc.). Pozostali to wdowcy, rozwodnicy i osoby w nieformalnych związkach. 66 proc. respondentów miała dzieci.

90 proc. zadowolonych z życia w Krakowie

Wyniki raportu pokazały, że zdecydowana większość badanych, 90 proc., ogólnie jest zadowolonych z życia w Krakowie. 73 proc. nie chciałoby się przeprowadzić do innego miasta. Jako najważniejszy aspekt mieszkania w stolicy Małopolski respondenci wskazywali rynek pracy oraz łatwość przemieszczania się po mieście.

Krakowianie najbardziej docenili kulturę i rozrywkę (75 proc. ankietowanych), a także atrakcyjność centrum miasta (75 proc.) oraz poziom usług edukacyjnych (72 proc.)

Solą w oku koszty życia i dostęp do miejsc parkingowych

Najmniejsze zadowolenie wyrażono z kosztów życia (22 proc. ankietowanych zadowolonych, 49 proc. – niezadowolonych, pozostali nie mieli zdania). Mieszkańcy szczególnie niezadowoleni są także z dostępności miejsc parkingowych (43 niezadowolonych, 27 zadowolonych) i z jakości powietrza (40 proc. niezadowolonych, 29 zadowolonych).

Z odpowiedzi o zaufanie do instytucji miejskich wynika, że krakowianie najbardziej ufają policji (70 proc.) i służbie zdrowia (68 proc.). Najmniejszym zaufaniem darzą prezydenta miasta (ufa 51 proc.), straż miejską (ufa 52 proc.) i radę miasta (53 proc.).

Mieszkańcy w pytaniu ogólnym o to, z czego ogólnie w życiu są najbardziej zadowoleni, wskazywali: z dzieci (94 proc.), małżeństwa lub związku partnerskiego (89 proc.) oraz stosunków z najbliższymi w rodzinie (86 proc.). Najmniejszy odsetek mieszkańców wyraził zadowolenie ze swojej sytuacji finansowej (62 proc.), perspektyw na przyszłość (62 proc.) oraz stanu zdrowia (74 proc.).

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024