Kraków. Od stycznia do sierpnia usunięto 644 dzikie wysypiska

Kraków. Od stycznia do sierpnia usunięto 644 dzikie wysypiska
MŁ/PAP
09.10.2023, o godz. 22:26
czas czytania: około 1 minuty
0

644 dzikie wysypiska śmieci z zalegającymi m.in. meblami, sprzętem AGD, a także odpadami budowlanymi i pochodzącymi z zakładów zajmujących się naprawą pojazdów, zlikwidowano na terenie Krakowa w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku. Koszt usunięcia wysypisk wyniósł ok. 271 tys. zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Jak poinformował w poniedziałek w komunikacie urząd miasta, miejscami, w których najczęściej pojawiają się odpady, są okolice ogródków działkowych, wiat śmietnikowych, a także nieużytków.

Kto za to odpowiada?

Urząd przypomniał, że za wysypiska zlokalizowane na terenach należących do osób prywatnych odpowiedzialny jest właściciel nieruchomości i to on ponosi koszty związane z ich usunięciem. Natomiast za odpady znajdujące się na obszarach będących własnością gminy lub Skarbu Państwa, które nie są oddane w żadną formę użytkowania, odpowiada gmina.

Ile to kosztuje?

“Koszt usunięcia 1 m szesc. odpadów z dzikiego wysypiska to 207,76 zł. Koszt usunięcia 1304,95 m szesc. odpadów w tym roku, tj. do końca sierpnia, to koszt 271 364, 35 zł” – podsumował krakowski magistrat.

Dzikie wysypisko można zgłosić straży miejskiej, mailowo – do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK lub przez aplikację krakowskiego MPO “Kiedy wywóz”.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024