Krakowski magistrat szuka wykonawcy i operatora parkingu przed gmachem Muzeum Narodowego. Podziemny garaż dla samochodów u zbiegu alei Focha i 3 Maja ma pomieścić około 150 pojazdów.

Rozpoczęło się postępowanie o zawarcie umowy koncesyjnej na budowę kolejnego parkingu podziemnego. Tym razem Miasto chce pozyskać wykonawcę i operatora obiektu, który znajdzie się przed gmachem Muzeum Narodowego. – Przedmiotem koncesji będzie kompleksowa realizacja inwestycji w postaci zaprojektowania i budowy parkingu podziemnego pod skrzyżowaniem alei Focha z Aleją 3 Maja – informuje Janina Pokrywa Zastępca Dyrektora Wydziału Inwestycji UMK. Obiekt ma zapewnić miejsce dla około 150 samochodów. Po wykonaniu inwestycji obecnie funkcjonujący parking na terenie placu przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego zostanie zlikwidowany. Szacuje się, że koszt parkingu podziemnego wyniesie niecałe 15 milionów złotych netto.

Postępowanie o zawarcie umowy o koncesji prowadzone jest w oparciu o zapisy ustawy z dnia 9 stycznia 2009 roku o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Kryteriami udzielenia zamówienia są cena za zaprojektowanie i budowę parkingu, termin realizacji, okres eksploatacji obiektu, liczba miejsc postojowych oraz liczba miejsc postojowych do wyłącznej dyspozycji Gminy. Wnioski o dopuszczenie w postępowaniu można składać do 22 marca br. Wykonawcę i operatora parkingu przy Muzeum Narodowym poznamy do końca tego roku.

Więcej informacji o ogłoszeniu można znaleźć na stronie www.bip.krakow.pl, w dziale „Zamówienia publiczne”.

Obecnie prowadzone postępowanie to kolejna próba znalezienia wykonawcy i operatora na parking przy alei Focha. Mimo zainteresowania budową obiektu ze strony kilku znaczących firm, przetarg prowadzony w ubiegłym roku nie zakończył się wyłonieniem wykonawcy.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj