2 czerwca w Krakowie odbędzie się uroczyste otwarcie placu Szczepańskiego. Elementem dominującym nowego, secesyjnego salonu miasta będzie fontanna według projektu profesora Stefana Dousy.

– Już dziś zapraszam mieszkańców na uroczyste otwarcie po remoncie placu Szczepańskiego – zachęca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Uroczystość zaplanowana na środę, 2 czerwca na godzinę 21.00, połączona będzie z uruchomieniem nowej fontanny. – Bez wątpienia wodotrysk według projektu profesora Dousy, podświetlony specjalnymi lampami i wyposażony w system nagłaśniający stanie się ozdobą tego miejsca – uważa prezydent Majchrowski.

Prace przy modernizacji placu Szczepańskiego trwały od stycznia 2009 roku. Początkowo zakładano, że inwestycja zakończy się jesienią 2009 roku, jednak z uwagi na odkrycia archeologiczne i konieczność zabezpieczenia znalezisk, oddanie do użytku planu przesunęło się o kilka miesięcy.

Po modernizacji zmienił się dotychczasowy charakter placu Szczepańskiego. Zniknął parking dla samochodów. W to miejsce powstał secesyjny salon miejski, stylem nawiązujący do otaczających go kamienic. Najważniejszy element dekoracyjny placu to multimedialna fontanna zaprojektowana przez prof. Stefana Dousę oraz architektów z PKZ „Arkona”. Wykonawcą wodotrysku oraz remontu placu jest przedsiębiorstwo budowlano-remontowe „SKO-BUD”.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj