Serwis internetowy na temat partnerstwa publiczno-prywatnego w Krakowie dostępny jest także w wersji anglojęzycznej. Dzięki temu z informacją o projektach, które miasto chce realizować we współpracy z prywatnymi partnerami będą mogli się zapoznać także zagraniczni inwestorzy.

Anglojęzyczna wersja strony o partnerstwie publiczno-prywatnym znajduje się pod adresem www.ppp4krakow.net. Zagraniczni inwestorzy będą się mogli zapoznać z inwestycjami, które Miasto chce realizować w prywatnymi partnerami. Serwis jest też kompendium wiedzy w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Zarówno polska, jak i anglojęzyczna wersja strony o partnerstwie publiczno-prywatnym powstała w ramach projektu „PPP nowe perspektywy – Stworzenie międzynarodowej sieci współpracy wspierającej partnerstwo publiczno-prywatne dla Krakowa”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Kraków jest wśród pionierów w zakresie praktycznego stosowania partnerstwa publiczno-prywatnego. W oparciu o koncesję na roboty budowlane, która jest jedną z prawnych form współpracy samorządu z prywatnymi firmami, powstał parking podziemny pod placem Na Groblach. Do budowy obiektu wartego około 70 mln złotych Miasto nie dołożyło pieniędzy z budżetu. Koszt pokrył wykonawca, a jednocześnie operator parkingu – hiszpańska firma ASCAN.

W podobnym trybie realizowany jest cmentarz komunalny i spopielarnia zwłok w Podgórkach Tynieckich. Niebawem w oparciu o koncesję na roboty budowlane rozpocznie się modernizacja przejścia podziemnego koło Dworca Głównego.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj