W Krakowie powstanie pierwszy kryty skatepark? Prezydent Jacek Majchrowski obiecał, że wpiszę te inwestycję do przyszłorocznego budżetu miasta. To wynik spotkania prezydenta Krakowa ze środowiskiem skaterów w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Skaterzy chcą, aby w Krakowie powstał kryty skatepart. Prezydent zaproponował, aby powstał on przy Com Com Zone w Nowej Hucie. – W przyszłym tygodniu porozmawiam z zarządcą tamtego terenu i zobowiązuję się, że wpiszę to do projektu budżetu. Jeśli Rada Miasta się zgodzi to w przyszłym roku skatepark powinien być gotowy – zadeklarował Jacek Majchrowski.

Miłośnicy jazdy na desce zwrócili także uwagę na skatepark w Parku Jordana. – To jeden z pierwszych skateparków, który powstał w Polsce. Był mały, ale spełniał oczekiwania. Jest ulokowany w samym centrum miasta. Zależy nam na jego rozbudowie – opisywali skaterzy. 

Prezydent obiecał modernizację tego terenu, ale na razie nie wiadomo czy będzie możliwość rozbudowy skateparku. – Zapytam o to konserwatora zabytków i to od jego decyzje będzie zależeć czy uda się wpisać ten projekt do budżetu na przyszły rok – powiedział Jacek Majchrowski.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj