19 wiat przystankowych zyska w tym roku krakowska Dzielnica XVIII. Przetarg na ich montaż ogłosił Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Nowe wiaty przystankowe zostaną zamontowane między innymi przy ulicach Karowej, Dymarek, Kąkolowej, Rzepakowej i Branickiej. Łącznie Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu chce postawić w nowohuckiej Dzielnicy XVIII 19 wiat.

– Zostaną one montowane na przystankach komunikacji miejskiej. Zastąpią stare konstrukcje z blachy falistej. Nowe wiaty będą się składać z dwóch przęseł, konstrukcja zostanie wykonana z aluminium i szkła – informuje Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Termin wykonania inwestycji określono na koniec sierpnia tego roku.

Montaż wiat przystankowych na terenie nowohuckiej Dzielnicy XVIII to jeden z elementów inwestycji kompensacyjnych towarzyszących budowie ekospalarni przy ulicy Giedroycia. Wśród zadaniach wykonanych już w tym roku jest drugi etap poszerzonego remontu ulicy Igołomskiej wraz z utwardzeniem pobocza.

Na ten rok do realizacji przygotowanych jest kilkadziesiąt przedsięwzięć. Poza montażem wiat przystankowych jest wśród nich m.in. budowa kanalizacji i wodociągu w ulicach Jeżynowej i Na Niwach, Zagłoby, Odmętowej i Ziarkowej, modernizacja ul. Wyciąskiej wraz z chodnikiem, utwardzenie ulicy Ostrów, budowa miejsc parkingowych na al. Róż przy os. Zielonym oraz przy al. Przyjaźni wzdłuż os. Centrum C i B, remont nawierzchni ul. Bardosa i Na Niwach, budowa ogródków jordanowskich, a także realizacja boisk publicznych m.in. na os. Mogiła i przy ul. Bardosa.

Lista zadań towarzyszących budowie ekospalarni zawiera kilkadziesiąt pozycji. Część z nich już została zrealizowana. Łącznie w ubiegłym roku na zadania kompensacyjne dla Nowej Huty Miasto wydało 16 milionów złotych.

źróło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj