Od wczoraj w Krakowie można korzystać z nowego wybiegu dla psów. Specjalnie oznaczone miejsce do spacerów z czworonogami zostało wyznaczone koło Parku Lotników Polskich w Czyżynach.

– Na taką lokalizację, w pobliżu parku Lotników Polskich wskazywali mieszkańcy – informuje Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Miejsce do spacerowania z czworonogami będzie zlokalizowane niedaleko przejścia dla pieszych na wysokości Centrum Handlowego M1.

Jedyny dotychczas wybieg dla psów w Krakowie działa przy ulicy Strzelców. Przez kilka tygodni Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zbierał opinie mieszkańców odnośnie lokalizacji takich miejsc. Wytypowano kilkanaście potencjalnych lokalizacji.

Akcja zbierania opinii mieszkańców na temat wybiegów dla czworonogów realizowana jest w ramach społecznej kampanii na rzecz edukacji mieszkańców w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących utrzymania zwierząt domowych, a w szczególności psów, zainaugurowanej w połowie czerwca 2009 roku.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj