Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Krakowianie po raz dziesiąty zagłosują w ramach BO

Krakowianie po raz dziesiąty zagłosują w ramach BO
R.G.
28.08.2023, o godz. 19:53
czas czytania: około 2 minut
0

W terminie od 22 września do 6 października br. samorząd miasta Krakowa, zaprasza mieszkańców do udziału w głosowaniu na wybrane projekty w X edycji Krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jubileuszowe głosowanie poprzedzi kampania promocyjna pod hasłem:: „Stwórz historię swojego miasta”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Jak informują władze samorządowe miasta Krakowa, do dzisiaj, dzięki współpracy krakowian z miejskimi jednostkami i wydziałami urzędu zrealizowano ponad 1200 zadań na kwotę 227 mln zł.

Drogi, parki, sprzęt medyczny

Sama idea Budżetu Obywatelskiego została podjęta w Krakowie w 2014 r. i od tej pory, dzięki realizacji budżetowych projektów miasto zyskało nowe drogi, parki, miejsca rekreacji, sprzęty medyczne. Odbyło się także wiele spotkań integracyjnych, szkoleń i wydarzeń kulturalnych.

Dzięki tym realizacjom, przez 10 lat, mieszkańcy tworzyli nowe miejsca rekreacji, sportu, uczestniczyli w budowaniu nowej infrastruktury, dbali o funkcjonalność przestrzeni publicznej oraz miejsc, w których żyją i się uczą.

38 mln i 715 projektów

Z roku na rok wzrasta też kwota przeznaczona na zadania w ramach Krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie do wydania jest 38 mln złotych na projekty zaproponowane przez mieszkańców.

W ramach głosownia, które rozpocznie się 22 września i potrwa do 6 października br.. wybrać można łącznie 715 projektów, w tym 155 to zadania ogólnomiejskie i 560 dzielnicowe.

Zasady głosowania

W głosowaniu uczestniczyć może każdy mieszkaniec – bez względu na wiek, narodowość czy zameldowanie.

Głosować będzie można przez internet lub w stacjonarnych punktach zlokalizowanych na terenie całego miasta. Lista miejsc do głosowania zostanie opublikowana 7 września.

Natomiast jednym z najbliższych wydarzeń promujących ideę budżetu obywatelskiego będzie impreza „Biegi dla dzieci”, która odbędzie się 16 września nad zalewem Bagry.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024